Doprava a parkovanie 31. október 2017

Nedôstojné parkovisko pred cintorínom Vrakuňa nebudú rekonštruovať, má tam byť záchytné parkovisko


Hneď začiatkom roku 2015 prenikli do médií informácie, že hlavné mesto pripravuje rekonštrukciu parkoviska pri Cintoríne Vrakuňa za viac ako 2 milióny eur. S prácami sa mohlo začať v tom istom roku a jeho oprava mala byť dokončená v roku 2016.  Medzičasom sa z tohto parkoviska stal "dokonalý tankodrom", o ktorom sme písali pred niekoľkými dňami.

Obrátili sme sa na bratislavský magistrát s otázkami, prečo sa nič nedeje a dokedy budú mať napríklad aj trolejbusy, najmä v exponovanom čase, problémy a dokedy budú v okolí cintorína parkovať autá na tráve a na rozbitom parkovisku?

 

Magistrát nás informoval: „Hlavné mesto priebežne prijíma opatrenia pre zlepšenie dopravnej situácie v meste, akými je modernizácia električkových radiál, opravy miestnych komunikácií,

budovanie BUS pruhov a cyklotrás, pokračovanie v budovaní nosného systému MHD a preferencii MHD, prijatie parkovacej politiky či budovanie záchytných parkovísk. Za účelom komplexného zmapovania možných lokalít pre vybudovanie záchytných parkovísk obstaralo hlavné mesto SR Bratislava Vyhľadávaciu štúdiu možnosti realizácie záchytných parkovísk a parkovacích domov v Bratislave.

Projekt vybudovania záchytného parkoviska pri cintoríne Vrakuňa je vo fáze stavebných konaní. Po obdržaní právoplatných stavebných povolení budú spracované podklady na verejné obstarávanie pre výber zhotoviteľa stavby. Zároveň prebiehajú rokovania o vysporiadaní pozemkov súkromných vlastníkov“. Toľko reakcia magistrátu.

Odpoveď nás prekvapila, pretože sme sa pýtali na projekt opravy existujúceho parkoviska pred cintorínom Vrakuňa a dozvedeli sme sa, že mesto tam plánuje postaviť záchytné parkovisko...

Podľa pôvodných informácií z tlače hneď na začiatku roka 2015, mali v rámci pôvodného projektu pri vstupe do cintorína pribudnúť parkovacie miesta pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu.  Oprava mala priniesť úpravu pásov pre chodcov. Priechody pre chodcov mali pribudnúť z troch strán parkoviska a aj cez jeho stred. Obnovené parkovisko malo byť bezplatné a nestrážené. V roku 2015 sa malo začať územné a následne stavebné konanie.  V súčasnosti je na parkovisku pred cintorínom Vrakuňa asi 213 parkovacích miest pre autá a 24 pre motocykle. Koncom októbra a začiatkom novembra, ako aj počas niektorých iných sviatkov, sa ale parkovanie zmenší kvôli predajcom kvetov. Autá parkujú všade kde sa dá a aj na tráve. V okolí cintorína vládne každoročne  dopravný chaos.

 

(rl, foto BK)

2 komentáre
ODPOVEDAŤ rudo | 15. 11. 2017, 09:45

Plne súhlasím s kometárom ,,VOLIČa". Smerom na Rovinku ( nďaleko PD P.Biskupice) začína veľká výstavba, prečo nespraviť záchytné parnovisko v tejto lokalite. Primator Nesrovnal je neznalí pomerov - v čase pamiatky Všech svätých, tiež keď sa konajú pohrebné obrady je parkovisko preplnené, kde budú návštevníci parkovať, keď tú chce zachytavať autá prisťahovalcov so satelitou BA. Ale už dnes sa pán ,,najvyšší" primátor BA teší ako s nami zametie parkovaciou politikou, nakoľko získal za župana, vraj náchylného človeka pre jej schválenie. Len pozor na to, že župan zastupuje BSK, kde patria aj obyvatelia satelitov BA. Parkovanie v BA je nemožné riešiť ako chce pán primátor, pokiaľ sa magistrát nezobudí a nezačne rozmýšľať ako zástupca Bratislavčanov, a nie ako ,,pán veľkomožný" pri výbere ďalšej dane za nič! Možno by stalo za pokus ja určenie stavebnej uzávery na území BA, ale to je už asi o inom ...

ODPOVEDAŤ VOLIČ | 1. 11. 2017, 22:45

Niekomu sa asi niečo zachytilo v hlave ! Na tomto mieste záchytné parkovisko ? Hrabe vám ? Pred Slovnaftom od Rovinky máte miesta na rozdávanie a tu kde je hustá premávka, tak sa ide robiť záchytné parkovisko ? Ten kto na to prišiel musel byť ozaj véééľmi múdry , alebo finančne zainteresovaný ! KJadial budú chodiť autá s parkoviska , ak sa budú chcieť otočiť smer Rovinka ? Cez Mierovú , ktorá je už teraz nepriechodná ? Ja neviem či sú na úrade úplne vymetený , alebo to robia len za prachy a k danej lokalite, nemajú žiaden vzťah ! Nežijú tu, nevyrástli tu, len sa sem prikmotrili a tých pár rokov na úrade im postačí, aby sa mohli sťahovať do svojho a inde ! Lebo ako inak si to mám vysvetliť ? Zahusťovať a zahusťovať ! Do 10 rokov si asi budeme kupovať osobné drony na prepravu po BA !

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter