Doprava a parkovanie 29. marec 2019

Na zjazde z Prístavného mosta na Bajkalskú zmenia dopravné značenie, upozorňovali na to aj vodiči


Na zjazde z Prístavného mosta na Bajkalskú ulicu v Bratislave príde v najbližších dňoch k zmene vodorovného dopravného značenia.

Hlavné mesto tak chce vyriešiť problém, aby vodiči a cestujúci v MHD z Petržalky do Ružinova v rannej dopravnej špičke nečelili rozsiahlej zápche na prejazde cez Prístavný most na Bajkalskú ulicu.

Informoval hovorca Bratislavy Peter Bubla s tým, že samospráva upraví aj vodorovné dopravné značenie na Gagarinovej ulici.

Zmenou vodorovného dopravného značenia na zjazde z Prístavného mosta na Bajkalskú ulicu chce mesto oddeliť prichádzajúce autá zo smeru Trnava od vozidiel, ktoré sa pripájajú z Petržalky,

vrátane vozidiel MHD. Zámerom je, aby zaraďovanie vozidiel na Bajkalskú bolo plynulejšie.

"Pokiaľ ani týmto opatrením nepríde k zrýchleniu liniek 98, 96 a 196 v rannej špičke, uvažujeme o pretrasovaní týchto liniek cez Most Apollo.

Pretrasovaním by síce prišlo k horšej obsluhe zastávky Prístavný most a o niekoľko minút dlhšej jazdnej dobe počas dňa,

ale cestujúci v rannej špičke by podľa dostupných dát prešli úsekom medzi Dolnozemskou a križovatkou Bajkalská / Prievozská dvojnásobne rýchlejšie," spresnil Bubla.

Bratislavská samospráva  upraví aj vodorovné dopravné značenie na Gagarinovej ulici tak, že potlačí viditeľnosť pôvodného značenia, aby nepôsobilo na vodičov mätúco.

"Rovnako budú zväčšené aj nastriekané piktogramy vyznačujúce pruhy pre verejnú dopravu na Gagarinovej ulici," podotkol hovorca.

Na situáciu na Prístavnom moste upozorňovali aj niektorí vodiči. Bratislavský kuriér dostal pred niekoľkými dňami tento podnet, ktorý sme preposlali magistrátu a polícii:

"Dobrý deň, rád by som upozornil na jeden detail ktorý podľa mňa dosť podstate komplikuje dopravu v BA.

Ide o zjazd z Prístavného mostu z Petržalky smer Bajkalská.

Pripájací pruh z opačného smeru, kde sa autá majú zipsom zaradiť do jedného pruhu je príliš krátky a častokrát auto z Petržalky musí zastaviť aby dalo vodičovi pripajajuceho sa vozidla,

že mu dáva prednosť. Takto tam vzniká zbytočne väčšia zápcha ako je nevyhnutné.

Ak by vodiči mali dlhšiu pripájaciu cestu, mali by viac času dať si prednosť bez nutnosti zastavenia. O kúsok by to zrýchlilo prejazd týmto úsekom".

Magistrát: „Vďaka za preposlanie podnetu. Situáciu riešime so štátnou políciou a konzorciom D4R7 a aktuálne prebiehajú práce na úprave dopravného značenia,

ktoré by malo pomôcť zvýšeniu priepustnosti tejto časti križovatky“

Polícia: 

Krajský dopravný inšpektorát KR PZ v Bratislave z hľadiska svojej pôsobnosti monitoruje dopravnú situáciu a prijal opatrenie na zlepšenie dopravnej situácie,

ktorá by mala byť v blízkej dobe zrealizovaná po vybaví všetkých zákonných povinností.

Riešenie spočíva v samotných pruhoch bez pripájania sa vetvy z D1 do vetvy z Petržalky.

(TASR, red)

Ilustr. foto: Br. kuriér

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter