Doprava a parkovanie 13. september 2019

Na pôvodne voľnom parkovisku oproti bývalému PKO, sa po novom bude platiť bezhotovostne


Kedysi bezplatnému parkovaniu oproti bývalému PKO na Nábreží arm. gen. Ľ. Svobodu je definitívny koniec.

Parkovisko je momentálne prázdne, pribudli rampy a platobný terminál.

Ako sme začiatkom júla informovali, od septembra by tu malo pribudnúť nové záchytné parkovisko pre takmer 50 áut. Pozemok sa dlhé roky využíval ako bezplatné improvizované parkovisko.

Bývalé vedenie mestskej časti malo v pláne zriadiť na ňom odstavisko pre odtiahnuté autá, to súčasné zámer prehodnotilo.

Pozemok s rozlohou 1440 metrov majú od Starého Mesta prenajaté Technické služby Starého Mesta (TSSM).

Má ísť o plnoautomatizované parkovisko. Platiť sa bude bezhotovostne kartou alebo prostredníctvom aplikácie, ktorá bude zároveň skenovať počet voľných miest na parkovanie.

Parkovisko nebude strážené, 24 hodín má byť napojené na dispečing.

Parkovisko bude v správe spoločnosti, zisk by mal byť použitý na jej rozvoj, napríklad na modernizáciu a nákup technického vybavenia.

"V čase, keď Bratislavčania bojujú o každé parkovacie miesto, sa nakoniec rozhodlo pre vybudovanie nového oficiálneho parkoviska," uviedla nedávno mestská časť na webovej stránke. 

Oslovili sme mestskú časť i mesto so žiadosťou o podrobnejšie informácie.

(rl, tasr)

Foto: Br. kuriér

2 komentáre
ODPOVEDAŤ Rudo | 16. 9. 2019, 20:16

P.Blesko a vedenie BA, keby sa developerom v lokalite bývalého PKO, Vydrice, Zukermandlu,Žiškovej nedali ,,bezhlavé" povolenia tak na tomto parkovisku a ďalším v tejto lokalite sa nemusela dať kompetencia spoplatňovania

ODPOVEDAŤ Blesko | 14. 9. 2019, 13:34

Tiež nevidím dôvod prečo by to parkovisko malo byť zadarmo. Normálne je za parkovanie platiť. To len Slovák chce zisky sprivatizovať a náklady dať zatiahnuť všetkým .

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter