Doprava a parkovanie 21. december 2018

Na lyžovačku v Rakúsku autobusom


Tento rok je možné lyžovačku v Alpách darovať aj ako vianočný darček, ktorý sa dá zakúpiť online.

Informuje o tom dopravca Slovak Lines (SL).

Stuhleck pri Spital v Semmeringu je so svojimi 1 783 metrami najvyšším vrchom na východnom okraji Álp a zároveň najväčším lyžiarskym strediskom na východe Rakúska.

Stuhleck bol v roku 1891 prvým vrcholom, na ktorý sa vystúpilo na lyžiach. Tento čin urobil z regiónu okolo Semmeringu jedno z popredných stredísk zimných športov v Rakúsku.

Už tradične v decembri zaznamenávame rekordný záujem o cestovanie do Viedne a na letisko Schwechat. V prípade potreby pridávame posilové spoje a tesne pred sviatkami ich očakávame najviac.

Najsilnejší pomerný nárast počtu predaných lístkov sme však zaznamenali pri lyžovačkách autobusom do rakúskeho Stuhlecku,“ uviedol generálny riaditeľ Slovak Lines Peter Sádovský.

Výhodou takéhoto lístku podľa SL je, že jeho súčasťou je aj celodenný skipass, a to za cenu výhodnejšiu než keby ste si ho kupovali samostatne priamo na svahu.

Dospelých (od 19 rokov) vyjde na 59 €, mladých (od 15 rokov) 55 €, deti 41 € a za dopravu bez skipassu zaplatíte 25 €.

Kto nelyžuje a chce si urobiť výlet, prípadne ísť na Stuhleck len ako sprievod svojich známych, môže si totiž lístok na autobus kúpiť samostatne.

Odvoz spoločnosťou Slovak Lines ponúka výhodu navyše zázemie v autobuse zaparkovanom priamo pod svahom, ktorý je v čase medzi 12.00 a 13.00 hod. k dispozícii na oddych.

Auto je možné si bezplatne zaparkovať na Autobusovej stanici v Bratislave.

Lístok sa dá zakúpiť najrýchlejšie a najkomfortnejšie cez web Slovak Lines www.lyzovackazdomu.sk alebo novú mobilnú aplikáciu pre smartfóny s operačným systémom Android a iOS.

Tí, ktorí by chceli lyžovačku darovať vo forme darčekovej poukážky, môžu si ju zakúpiť priamo na Autobusovej stanici v Bratislave, alebo telefonicky na +421 2 55 422 734 s doručením poukážky na e-mail.

Praktické informácie k lyžovačkám so Slovak Lines

Autobus odchádza z Autobusovej stanice v Bratislave každú sobotu, nedeľu a vo sviatok z nástupišťa č. 4 o 7:00 hod. (lístok je potrebné mať zakúpený vopred).

Príchod na Stuhleck je okolo 9.00 h. Naspäť autobus odchádza o 16.30 hod. s príchodom do Bratislavy okolo 18.30 hod.

Skipass k lístku dostanú cestujúci od vodiča pri nástupe do autobusu (po skončení lyžovačky ho treba vrátiť vodičovi).

(red)

Foto: rl

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter