Doprava a parkovanie 7. september 2018

Na linkách MHD už jazdí trinásť Ukrajincov


(Bratislavský kuriér, rl) - Bratislavský dopravný podnik v lete oznámil, že na linky MHD mieni obsadiť aj Ukrajincov, keďže sa borí s problémom zohnať na toto povolanie domácich vodičov.

Ako nás aktuálne informovali z DPB a.s., prvých osemnásť vodičov už prešlo kvalifikačným kurzom, prešli aj zácvikom. Trinásti už jazdia na linkách MHD.

Pripomeňme, že na júlovej tlačovej besede, sa vedúca odboru ľudských zdrojov DPB Petra Lanáková vyjadrila, že podnik dúfa, že do začiatku septembra by mali mať aspoň 30 nových vodičov z Ukrajiny.

„Do konca roka uvažujeme, že by ich mohlo byť aj viac," povedala.

Dopravný podnik nás aktuálne ďalej informoval, že všetci vodiči z Ukrajiny majú oprávnenie skupiny D a prax vo vedení vozidiel MHD vo väčších mestách alebo na linkových dráhach.

„V zácviku pribudlo ešte ďalších 10 ukrajinských vodičov, títo by mali nastúpiť ako vodiči MHD koncom septembra 2018. DPB, a.s. je však stále v procese vybavovanie formalít pre ďalších zahraničných vodičov“.

Z informácií, ktoré sme zverejnili v júli:

Nedostatok vodičov podľa jej slov nie je problém len Bratislavy a Slovenska, ale celej Európy. 

Nových vodičov DPB hľadá na veľtrhoch práce, náborových dňoch i na úradoch práce v rôznych častiach Slovenska.

Celý článok si môžete prečítať tu.

(rl, tasr)

Ilustr. foto: Archív BK

1 komentár
ODPOVEDAŤ Andrej | 8. 9. 2018, 14:39

Kompetentni jednoducho nechcu pocut,ze jediny problem su platy...vyhovaraju sa na nezaujem mladych ludi,na narocnost povolania,na zakon atd...Zdvihnite platy a bude dost aj slovenskych vodicov

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter