Doprava a parkovanie 28. marec 2018

Na diaľnici D2 havarovala opitá 30-ročná Angelika s dieťaťom v aute


Na diaľnici D2 v smere do Bratislavy havarovala v utorok (27.3.) krátko pred 16.00 h 30-ročná Angelika z hlavného mesta.

Polícia jej v dychu namerala pri opakovanej skúške 1,02 mg/l (okolo dve promile) alkoholu v dychu. Vo svojom aute pritom viezla v autosedačke dieťa.

Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Lucia Mihalíková.

Vodička sa podľa polície v úseku 58 km diaľnice D2 pravdepodobne dostatočne nevenovala šoférovaniu, v dôsledku čoho nestihla reagovať na brzdiacu kolónu a strhla riadenie do pravej strany, kde narazila do tlmiča nárazu.

Auto bolo následne odhodené do pravého jazdného pruhu diaľnice.

"Škoda spôsobená dopravnou nehodou bola vyčíslená na 5000 na vozidle a 10.000 eur na tlmiči nárazu. Pri dopravnej nehode utrpela vodička ľahké zranenia," priblížila Mihalíková.

V aute sa nachádzalo aj dieťa umiestnené v detskej autosedačke. Kontrolné vyšetrenie v nemocnici u neho zranenia nepreukázali.

Policajti namerali Angelike 1,00 mg/l alkoholu v dychu, pri opakovanej dychovej skúške 1,02 mg/l, čo je hodnota zhruba dve promile.

Na mieste jej preto zadržali vodičský preukaz a eskortovali ju na policajné oddelenie. Vodičku polícia obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

V prípade preukázania viny jej hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Vec sa realizuje v takzvanom super rýchlom konaní.

(TASR)
foto: tasr
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter