Doprava a parkovanie 6. október 2018

Na čunovskej hrádzi predbiehal, prišiel o vodičák. Polícia vyzýva vodičov k bezpečnej jazde na cestách


Bratislavská krajská polícia upozorňuje na nepriaznivý vývoj počtu dopravných nehôd. Tie mali v niektorých prípadoch tragický následok.

O tom, že za volant motorového vozidla si neváhajú sadnúť aj vodiči motorových vozidiel, ktorí nerešpektovaním pravidiel cestnej premávky ohrozujú nie len svoj život, ale aj život a zdravie iných účastníkov cestnej premávky svedčí aj prípad ku ktorému došlo v priebehu 5. októbra.

V dopoludňajších hodinách viedol 31-ročný vodič motorové vozidlo zn. Škoda Octavia po komunikácii prechádzajúcej telesom vodnej hrádze v blízkosti mestskej časti Čunovo.

V tomto úseku, kde je vodorovným ako aj zvislým dopravným značením predbiehanie iných vozidiel zakázané a rovnako je dopravným značením obmedzená rýchlosť jazdy, vodič dopravné značenia nerešpektoval a iné vozidlá predbiehal.

Súčasne malo vozidlo na predných bočných sklách umiestnené tmavé fólie bez príslušného povolenia. Hliadkou PZ bol na mieste v súlade so zákonom zastavený a podrobený kontrole.

Nakoľko sa vodič svojou agresívnou a riskantnou jazdou a nerešpektovaním príslušných dopravných značení dopustil priestupku na úseku bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, na mieste mu bol príslušníkmi PZ zadržaný vodičský preukaz, osvedčenie o evidencii vozidla, tabuľky s EVČ a rovnako mu bola ďalšia jazda zakázaná.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave opätovne apeluje na vodičov, aby jazdili bezpečne, plne sa venovali vedeniu vozidla, rýchlosť jazdy za každých okolností prispôsobili svojim schopnostiam a vlastnostiam motorových vozidiel.

„Rovnako apelujeme na vodičov, aby rešpektovali a pri vedení motorových vozidiel dbali na dodržiavanie ustanovení právnych predpisov, najmä zákona o cestnej premávke,“ uvádza bratislavská krajská polícia.

(red, krpz)

Ilustr. Foto: Archív -PZ SR

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter