Doprava a parkovanie 25. máj 2018

Mestskí i štátni policajti kontrolovali povinnosti vodičov i MHD


Desiatky priestupkov, ale aj bezchybné dodržiavanie predpisov v rámci činnosti MHD zistili policajti pri štvrtkovej (24.5.) osobitnej kontrole v uliciach hlavného mesta SR.

Príslušníci bratislavskej mestskej polície (MsP) i policajti z Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave sa počas štvorhodinovej kontroly zamerali najmä na jazdu a státie vo vyhradených jazdných pruhoch pre vozidlá MHD a cyklistov, rovnako tak kontrolovali stav vozidiel MHD a činnosť ich vodičov.

Kontrole sa nevyhli ani taxikári.

"Pri kontrolnej činnosti bolo zistených 22 priestupkov, ktorých sa dopustili 20 vodiči vozidiel na miestach vyhradených pre bus pruhy a dvaja vodiči vozidiel stojaci na cyklotrasách," informovala hovorkyňa bratislavskej MsP Tatiana Kurucová.

Pri kontrole 24 prostriedkov MHD, ich vybavenosti a technického stavu, ale aj pravidiel, ktoré musia dodržiavať vodiči MHD, sa naopak nezistil ani jeden priestupok, dodala.

Konštatovala však, že celkovo počas premávky na kontrolovaných miestach identifikovali 98 priestupkov voči bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, najviac z nich sa týkalo prekročenia povolenej rýchlosti a ďalších porušení, v 14 sa vodiči previnili telefonovaním počas jazdy.

(TASR)
Ilustr. foto: Archív BK
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter