Doprava a parkovanie 8. február 2018

Mesto reagovalo na počasie celomestským i lokálnymi posypmi


Hlavné mesto v súvislosti so snehovými zrážkami, ktoré po strede (7.2.) pokračovali i vo štvrtok, vykonalo celomestský a vo viacerých zónach i lokálny posyp.

TASR to potvrdila Iveta Kešeľáková z oddelenia marketingu a komunikácie Magistrátu hl. mesta SR Bratislavy.

"Lokálny posyp sa v noci a skorých ranných hodinách týkal severnej a západnej časti mesta (Koliba, Kramáre, Dúbravka, Palisády, Slavín, Dlhé diely, Karlova Ves, Lamač, Záhorská Bystrica, Devín, Devínska Nová Ves).

Celomestský posyp sa realizoval od 06.00 h," priblížila.

V teréne bolo podľa jej slov tiež 88 pracovníkov, ktorí manuálne dočisťovali komunikácie aj počas noci. "Mesto naďalej monitoruje situáciu a je pripravené vykonať potrebné opatrenia," dodala Kešeľáková.

Mestská hromadná doprava (MHD) v hlavnom meste premávala v štandardnom režime, rovnako tomu bolo i v prípade prímestských autobusových liniek.

Dopravný podnik Bratislava ale 7. februára informoval, že sneženie v hlavnom meste už spôsobilo prvé komplikácie v premávke bratislavskej MHD.

"V kopcovitých terénoch v lokalitách Palisády, Kramáre i Koliba je v dôsledku zlých poveternostných podmienok odstavená trolejbusová doprava," informovala hovorkyňa DPB Adriana Volfová.

"Situáciu operatívne riešime s dispečingom zimnej údržby bratislavského magistrátu," dodala hovorkyňa.

(TASR)
Foto: Archív BK
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter