Doprava a parkovanie 1. máj 2018

Mesto opravuje Lamačskú, premávka bude zhustená


Hlavné mesto opravuje od piatka 27. apríla Lamačskú cestu. Vodiči tu preto musia rátať s obmedzeniami a zhustenou premávkou.

Práce by mali potrvať do stredy 9. mája.

Premávka je usmerňovaná prenosným dopravným značením. Informuje o tom magistrát prostredníctvom sociálnej siete.

Na Lamačskej ceste opravia v celej šírke 655-metrový úsek od hypermarketu po odbočenie na Cestu na Červený most. "Dĺžka opravy bude asi 4025 m jazdného pruhu.

Oprava spočíva v odfrézovaní asfaltovej vrstvy vozovky a položení nového asfaltového krytu," priblížilo hlavné mesto.

Súčasťou opravy komunikácie bude aj oprava pravostranného chodníka od križovatky s ulicou Cesta na Červený most smer Lamač. Dĺžka opravy chodníka bude zhruba 94 m. 

Od začiatku apríla prebieha oprava cesty na Dolnozemskej ulici, a to od okružnej križovatky s Panónskou po odbočku na Kutlíkovu. Práce by tu mali skončiť 13. mája.

Stroje sú už niekoľko týždňov aj na Bajkalskej ulici. Obnova vozovky prebieha v úseku od Trnavskej cesty po Mlynské nivy. Termín predpokladaného ukončenia prác je 21. máj.

Ku koncu apríla spustilo mesto opravu ďalšej časti Panónskej cesty, a to v úseku od okružnej križovatky po odbočku na Lietavskú pri pekárni. Práce by tu mali skončiť 27. mája.

V najbližšom období sa má obnovovať komunikácia Púchovská, v úseku od hypermarketu po Detviansku v smere do mesta. Celkovo chce v tomto roku bratislavská samospráva opraviť 100 km jazdných pruhov.

Do opráv komunikácií investuje hlavné mesto 16 miliónov eur, sedem miliónov z rozpočtu mesta a deväť miliónov eur z vládnej dotácie.

Súčasťou balíka opráv je aj vybudovanie 200 bezbariérových úprav priechodov pre chodcov, oprava 19 km chodníkov a 26 bezpečnejších zastávok MHD.

Väčšinu z plánovaných opráv ciest bude hlavné mesto realizovať počas letných prázdnin.

(TASR, red)
Ilustr. záber: Archív BK
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter