Doprava a parkovanie 9. marec 2018

Inštalácia nových semaforov v Lamači trvá viac ako päť mesiacov + video


(LAMAČ, rl) – Inštalácia a spustenie semaforov na jednej križovatke v Bratislave, trvá už viac ako 5 mesiacov.

S prácami sa začalo 7. októbra 2017. Na situáciu sme sa boli pozrieť 6. marca. Ide o pomerne frekventovanú ulicu a križovatku Hodonínska – Vrančovičova v Lamači.

Pýtali sme sa miestnej predavačky v trafike, kedy križovatku sprístupnia, no nevedela nám povedať.

Vedela ale, že výstavba trvá už päť mesiacov a keď sme sa jej opýtali, či to nie je veľa, len lakonicky odpovedala: „Veď sme na Slovensku“.

Je pravdou, že práce, v rámci ktorých pribudli semafory, boli opravené aj dve zastávky MHD a čiastočne urobená vozovka, boli odhadované na 5 mesiacov.

Je to málo, alebo veľa času? Na magistrát hlavného mesta sme sa obrátili s touto otázkou:

Radi by sme vedeli, kedy bude sprístupnená križovatka Hodonínska - Vrančovičova v Lamači už aj s fungujúcou novou svetelnou signalizáciou a čo môže trvať viac ako 4 mesiace (resp.5), aby bola stavba daná do užívania motoristom a chodcom jedna inštalácia semaforov?

Odpoveď magistrátu: “Ohľadne stavby križovatky Hodonínska - Vrančovičova momentálne prebiehajú procesné úkony súvisiace s osadením trvalého dopravného značenia a pripojením cestnej svetelnej signalizácie na zdroj.

Dokončovacie stavebné práce začnú hneď, ako to klíma a počasie dovolí. Ukončenie stavby očakávame v II. kvartáli 2018,“ konštatoval magistrát Bratislavy.

Náklady na výstavbu podľa zverejnenej zmluvy na stránke Generálneho investora Bratislavy (GIB) dosiahnu 819.750 eur.

Okrem vybudovania svetelnej signalizácie a rozšírenia Hodonínskej ulice bude súčasťou prác aj vybudovanie novej zastávky MHD, odvodnenie komunikácií, vybudovanie nových priechodov pre chodcov i rekonštrukcia priľahlých chodníkov.

(rl, tasr)

Foto a video:BK-orig.+ archív(stav 6.3.2018)

O téme sme písali minulý rok tu.

Hodonínska v roku 2017

Hodonínska 6. marca 2018

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter