Doprava a parkovanie 1. október 2018

IDS BK má novú mobilnú aplikáciu, sľubuje jednoduché a šikovné cestovanie v Bratislavskom kraji


Jednoduché a šikovné cestovanie v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji sľubuje nová mobilná aplikácia IDS BK obyvateľom Bratislavského kraja a jeho návštevníkom.

Bratislavská integrovaná doprava (BID) pripravila mobilnú aplikáciu, ktorá ako jediná na Slovensku spája nákup cestovných lístkov, vyhľadávanie kombinácií spojení a cestovné poriadky všetkých liniek v IDS BK.

V mobilnej aplikácii IDS BK budú mať cestujúci vždy po ruke všetko potrebné pre cestovanie.

Môžu si zakúpiť jednorazové a denné cestovné lístky integrovanej dopravy, vyhľadať spojenia z miesta na mape či výberom z najbližších zastávok, nájsť aj cestovný poriadok ktorejkoľvek linky všetkých dopravcov zapojených do IDS BK.

Pre plnohodnotné využitie mobilnej aplikácie IDS BK je potrebné sa v aplikácii najprv zaregistrovať a vytvoriť si vlastný profil.

V profile v mobilnej aplikácii IDS BK si užívateľ môže dobiť kredit. Cestovné lístky si následne môžu cestujúci zakúpiť buď z kreditu alebo aj použitím platobnej karty VISA, Mastercard, Maestro. Mobilná aplikácia IDS BK je vhodná aj pre zahraničných turistov.

Pripravená je aj v anglickej a nemeckej verzii. Mobilná aplikácia IDS BK je voľne dostupná na stiahnutie pre operačné systémy Android a iOS.

Prostredníctvom aplikácie IDS BK budú môcť cestujúci zasielať aj otázky a podnety týkajúce sa dopravy či mobilnej aplikácie.

Bratislavská integrovaná doprava spúšťa k mobilnej aplikácii IDS BK aj špeciálnu informačnú a propagačnú kampaň „Cestujeme po novom s mobilnou aplikáciou – šikovne a vždy po ruke„ zameranú predovšetkým na používateľov smartfónov.

„Osobne som testoval túto aplikáciu asi 2 týždne a cestoval som verejnou dopravou.

Je veľmi dobré, že kombinuje viaceré spôsoby dopravy do jednej aplikácie a nie je tak treba kombinovať viaceré nástroje a vymýšľať rôzne scenáre dopravy.

Prial by som si, aby fungovala v rámci celého Slovenska, nielen v Bratislavskom kraji,“ povedal Ondrej Macko, šéfredaktor magazínu Touch IT.

Bratislavská integrovaná doprava zaznamenáva každoročný nárast počtu prepravených osôb v IDS BK. V roku 2017 narástol počet prepravených osôb o viac ako 820-tisíc. BID, a.s. predpokladá, že mobilná aplikácia IDS BK osloví predovšetkým nepravidelných cestujúcich, používateľov SMS lístkov a zahraničných turistov.

(red, ids bk)

Obráky: BID

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter