Doprava a parkovanie 21. marec 2017

Hudba J. S. Bacha spríjemnila deň cestujúcim v autobusovej doprave


Bratislavská autobusová stanica dnes bola dejiskom medzinárodného happeningu. Išlo o tradičné hudobné vystúpenie pri príležitosti narodenín slávneho hudobného skladateľa Johanna Sebastiana Bacha, ktoré prebiehalo na Slovensku po druhý raz.
Milé prekvapenie dnes doobeda zažilo mnoho cestujúcich Slovak Lines, ktorým čakanie v priestoroch autobusovej stanice Mlynské nivy spríjemnili hudobní umelci. Sláčikové kvarteto vystupovalo ako súčasť celosvetovej akcie, takzvaného happeningu na počesť Johanna Sebastiana Bacha.

V tento deň zadarmo vystupujú na celom svete hudobníci, aby pripomenuli dielo známeho skladateľa barokovej hudby. Vždy ide o koncerty na verejných priestranstvách a happening je zároveň forma akčného umenia, ktorá si vyžaduje zapojenie náhodných okoloidúcich. Podmienkou je, aby vystúpenia v rámci akcie „Bach in the Subways“ boli voľne prístupné pre kohokoľvek bez poplatku. Zároveň hudobníci nesmú prijímať od okoloidúcich žiadne peňažné príspevky.

„Teší nás, že cestujúci čakajúci na autobusy Slovak Lines boli opäť účastníkmi milej a príjemnej akcie pripomínajúcej významného umelca,“ uviedol generálny riaditeľ Slovak Lines Peter Sádovský.

„Odkaz všetkých slávnych osobností si nesmierne vážime. Potvrdzujú to autobusy Slovak Lines pre linku do Viedne s motívmi významných Slovákov, napríklad generála M. R. Štefánika či vynálezcu padáka Štefana Baniča,“ vysvetľuje P. Sádovský.

Pôvodne vznikla myšlienka happeningu v metre v New Yorku a neskôr sa rozšírila i do ďalších krajín. Organizátori tento rok nadviazali na minuloročnú úspešnú premiéru akcie na Slovensku.

Foto / Videogaléria Zobraziť všetky Foto / Videogaléria
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter