Doprava a parkovanie 1. október 2018

HB Reavis k cyklochodníku: Práce neboli ukončené. Nesprávne vyznačenie cykotrasy bude odstránené


„Chodník nie je sprístupnený, práce neboli ukončené. Nesprávne vyznačenie cyklotrasy bude odstránené,“ uvádza sa v reakcii spoločnosti HB Reavis na fotografiu cyklochodníka na Mlynských nivách, ktorá koluje na sociálnych sieťach.

Ako ďalej uvádza národná PR hovorkyňa a marketingová manžérka HB Reavisu Slovakia Martina Jamrichová, spoločnosť sa ospravedlňuje „internetom" za zábavné ráno.

„Cyklochodník vo finále samozrejme pôjde MIMO stĺpy verejného osvetlenia.

Zároveň, projektová dokumentácia chodníka obsahuje aj záväzky (citylight) súvisiace so zmenou funkcie z bývalého chodníka na cyklochodník, ktoré budú sprevádzkovaním ukončené“.

To znamená, že pri plnej prevádzke cyklochodníka tam tieto prekážky nebudú,“ dodala.

Ako nám napísali zo spoločnosti NEUROPEA BCB, Mlynské nivy 48, úprimne ich mrzí, že sme nepočkali na vysvetlenie skôr, než sme zdielali fotku na Facebooku - s daným statusom.

„Lebo situácia je veľakrát iná, než sa na prvý pohľad môže zdať, a nie je tomu inak ani v tomto prípade.

Chodník nie je ešte spristupnený, lebo nie je ešte dokončený, budú na ňom robené viaceré zmeny, medzi ktoré patrí aj odstránenie citylightu a vedenie trasy mimo spomínanej lapmy.

Po jeho dokončení bude teda všetko tak, ako má byť. Budem preto rada, ak to zohľadníte aj v danom statuse a ocenila by som, keby ste sa mi nabudúce ozvali skôr, než sa budú šíriť nezmysly,“ uviedli zo spoločnosti Neuropea BCB.

Oslovili sme aj Cyklokoalíciu. Jej prezident Daniel Ďuriš nám zaslal toto stanovisko:

„Cyklochodník vyznačil HB Reavis (a cez víkend bol otvorený, zábrany tam dali až v pondelok po zverejnení fotiek). Tu sa samozrejme ani nemusíme rozprávať o norme, tá trasa nespĺňa žiadne podmienky na bezpečnosť,“ uviedol.

Poukázuje na podľa neho chyby. Zlé je vodorovné značenie (piktokoridor namiesto cyklopruhu) - v rozpore s technickými podmienkami na výstavbu cyklotrás.

Ďalej nezmyselné prekážky v ceste - v rozpore so zdravým rozumom (podľa HB Reavis budú odstránené).

Ako dodal, podobné nezmyselné umiestnenie stĺpov nájdeme na Bosákovej na chodníku (miesta v zeleni je pritom dosť), či na Dvojkrížnej v Podunajských Biskupiciach.

Ide podľa neho o nedodržiavanie noriem a technických podmienok na stavbu chodníkov a cyklotrás.

Hlavné mesto nás informovalo, že magistráít sa o situáciu zaujímal a investor ich, že projekt ešte nebol ukončený.

"Budeme trvať na tom, aby finálny projekt cyklotrasy spĺňal všetky normy a bol v súlade s platnou legislatívou," dodalo mesto.

(rl)

Foto: FCB

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter