Doprava a parkovanie 16. máj 2018

Fiasko dokovacej stanice bikesharingu na Nám. SNP?


„Postupne meníme Bratislavu k lepšiemu a budem rád, ak si bikesharing vyskúšate“, napísal na sociálnej sieti v utorok 15. mája primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Veľkolepá tlačovka s predstavením nového systému a dokovacej stanice na Nám. SNP spojená s fotením, zdá sa, dopadla fiaskom. Prečo?

Dnes totiž nie je po bikesharingu na Nám. SNP ani stopy... Cyklokoalícia na sociálnej sieti uverejnila tento text:

„Primátor neuniesol tlak verejnosti a po včerajšej slávnostnej tlačovke o bike-sharingu nechal demontovať stanicu na Nám. SNP, ktorá bránila pohybu chodcov i konaniu demonštrácii.

Na umiestnení staníc pritom pracoval Magistrát 1 rok!! Z vlastnej iniciatívy sme im posielali odporúčanie na umiestnenie staníc, ale keďže toto mesto nefunguje a nekomunikuje s Cyklokoalíciou, asi sa zbytočne vzrušovať“.

Cyklokoalícia priložila aj fotografie, ktoré sme použili.

Od magistrátu hlavného mesta by sme chceli odpovede na otázky, aké sú hlavné dôvody zrušenia dokovacej stanice na Nám. SNP?

Kto to tam naplánoval a prečo?

Aké sú náklady na zrušenie stanice a KDE bude náhradné umiestnenie?

ODPOVEĎ z MAGISTRÁTU: 

"Hlavné mesto postupne buduje dokovacie stanice na bikesharing podľa schváleného plánu. Osadenie stanice v uvedenom bode na Námestí SNP bolo dočasné za účelom prezentácie projektu bikesharingu". 

Informácie o dokovacej stanici a bikesharingu sme priniesli tu.

(rl)

Foto: Cyklokalícia, dvojfoto: bk

1 komentár
ODPOVEDAŤ Rendy | 16. 5. 2018, 17:01

Aj o sú fakt takí sp... Tí ľudia čo to schvaľujú

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter