Doprava a parkovanie 20. jún 2018

Farmári sa v utorok večer usídlili na Tyršovom nábreží, dnes chcú jazdiť po meste


Jazdy nespokojných farmárov budú počas celej stredy (20. júna) v hlavnom meste Slovenska.

Na Tyršovo nábrežie v Bratislave–Petržalke dorazila v utorok večer prvá skupina poľnohospodárov na vyše 25 traktoroch a sprievodné autá.

Uviedla to Lucia Gallová z Vidieckej platformy, ktorá je koordinátorkou akcie.

Uviedla, že sa chcú rozprávať s premiérom Petrom Pellegrinim (Smer-SD) a koaličnou radou a podpísať s nimi memorandum, kde sa zaviažu, že za určitý čas splnia požiadavky farmárov.

Tie sa týkajú napríklad prístupu k pôde, aby sa pôda zo Slovenského pozemkového fondu (SPF) dostala prednostne miestnym mladým a malým farmárom a aby Pôdohospodárska platobná agentúra prideľovala dotácie iba tomu, kto má k pôde právny vzťah.

Gallová avizovala, že v noci na stredu prídu ďalšie traktory a vo finále by ich v Bratislave malo byť 150 až 200. "Prišli sme preto, lebo máme dlhodobo dojem, že nie sme vypočutí," povedala Gallová s tým, že chcú ísť pred parlament, Úrad vlády SR, Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a SPF.

Nevedela povedať, ako dlho ostanú, to bude podľa nej závisieť od reakcií politikov. "Odovzdali sme v utorok list a požiadali sme o stretnutie pána premiéra. Zatiaľ odpoveď nemáme, čakáme," informovala.

Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave oznámilo vodičom, že účastníci protestnej jazdy poľnohospodárov odstavili poľnohospodársku techniku na Tyršovom nábreží v Mestskej časti Bratislava - Petržalka.

Z uvedeného dôvodu bude až do odchodu poľnohospodárskej techniky obmedzené parkovanie na odstavnej ploche, ktorá je využívaná vodičmi na parkovanie vozidiel a ich následný presun prostriedkami MHD do mesta.

V tejto súvislosti polícia vyzvala vodičov, aby na parkovanie využili iné odstavné plochy a parkoviská. Policajti budú situáciu monitorovať a dopravu usmerňovať podľa vzniknutej dopravno-bezpečnostnej situácie. 

(tasr, red, pz)
Foto: BK
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter