Doprava a parkovanie 21. november 2017

Električka by mala skúšobne jazdiť po trati na Špitálskej koncom tohto týždňa


Práce na rekonštrukcii električkovej trate na Špitálskej ulici finišujú.

Bratislavský dopravný podnik sme sa pýtali na aktuálny stav a kedy bude oficiálne obnova dokončená.

Pýtali sme sa ďalej, ako je to s kolaudáciou a kedy asi začnú po novej trati električky jazdiť. Rovnako sme sa spýtali či sa už vie, kde bude nová zastávka na trati.

Odpoveď Dopravného podniku Bratislava a.s.:

V súčasnej dobe sa finalizuje so všetkými prácami na trati, technicko – bezpečnostná skúška prejazdu električiek je plánovaná koncom tohto týždňa.

V tomto termíne bude trať pripravená k odovzdaniu a zo strany DPB, a.s. bude možný celkový prejazd aj individuálnej dopravy.

Celkové sprejazdnenie individuálnej dopravy záleží aj od ukončenia prác BVS.

DPB, a.s. podá žiadosť o kolaudáciu a električkovú dopravu spustí po obdržaní rozhodnutia od správneho orgánu.

DPB, a.s. po vznesení námietok správnych orgánov v stavebnom konaní voči zastávke viedenského typu, plánovanej umiestniť párovo na Špitálskej 31-35, pripravil projekt na ponechanie zastávky Mariánska (smer Kamenné námestie) na pôvodnom mieste.

Jej realizácia a následná prevádzka je závislá od stavebno-povoľovacieho konania. Keďže DPB, a.s. má záujem sprevádzkovať trať čo najskôr, spustenie prevádzky bez zastávky “Dva levy” je pravdepodobná.

(rl)

Foto: BK

1 komentár
ODPOVEDAŤ jaj | 21. 11. 2017, 18:32

Čo tam po cestujúcich, pre spokojnosť smeráckych politikov necháme zástavku ďalej od OD Tesco. A potom sa divíte že narastá počet áut v meste. Toto je kolosálna blbosť!!!!

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter