Doprava a parkovanie 5. september 2022

DPB zavádza od pondelka niekoľko zmien


Od pondelka 5. septembra budú jazdiť spoje MHD v Bratislave opäť podľa cestovných poriadkov platných pre školský rok. Výnimkou sú linky 31, 131 a 184, ktoré v posilnenom školskom režime začnú jazdiť až od začiatku vyučovania na vysokých školách. Informuje o tom Dopravný podnik Bratislava (DPB) na svojom webe.

Zároveň DPB od pondelka zavádza niekoľko zmien v MHD. Pribudnú nové zastávky a na základe dát z premávky budú upravené jazdné doby na nočných linkách. "Linka 67 bude od začiatku školského roka v Podunajských Biskupiciach predĺžená do novovzniknutej štvrte Zelený raj. Na novej trase obslúži zastávky Ligurčeková a Farmárska, každú v jednom smere. Linka bude mať novú konečnú zastávku Ovčiarska, ktorá bude umiestnená pri supermarkete," uvádza sa na webe DPB. Doterajšiu konečnú zastávku Vinohradnícka obslúži linka obojsmerne.

V Ružinove budú linky 96 a 196 smerom do Petržalky obsluhovať aj zastávku Pažítková pre možnosť prestupu na trolejbusovú linku 42. Režim prevádzky liniek 92 a 192 ostane od septembra zachovaný ako počas leta.
Zmeny sa dotknú tiež cestovných poriadkov nočných liniek. Tie budú aktualizované na základe reálnych dát z premávky, ktoré DPB zbieral prostredníctvom palubných počítačov vo vozidlách. Rozsah nočnej dopravy sa však nemení.

TASR, foto: DPB

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter