Doprava a parkovanie 25. máj 2018

DOPRAVA: V utorok začnú opravovať Račiansku ulicu, rátať treba s obmedzeniami


Jednu z najfrekventovanejších ciest v Bratislave – Račiansku ulicu - začnú celoplošne opravovať v oboch smeroch v utorok (29.5.) o 10.00 h.

Vodiči jazdiaci týmto úsekom preto musia počítať s obmedzeniami. Práce majú byť ukončené do 1. júla. Informuje o tom bratislavská mestská časť Rača na svojom webe.

Hlavné mesto v rámci rekonštrukcie opraví úsek dlhý zhruba 2,1 kilometra, a to od križovatky s Nobelovou po križovatku s Hečkovou ulicou v oboch smeroch.

"Začiatok opravy bude asi 100 metrov za križovatkou Hečkova v smere do mesta. Pri štandardnej šírke jazdného pruhu 3,5 metra predstavuje dĺžka opravy takmer 9243 metrov jazdného pruhu," informuje Rača.

Oprava Račianskej bude spočívať v odfrézovaní asfaltovej vrstvy vozovky a položení nového asfaltového krytu. Premávka bude usmernená prenosným dopravným značením.

V tomto týždni spustilo hlavné mesto aj opravu Budatínskej ulice a frekventovanej Brnianskej cesty. Práce tu majú byť ukončené v priebehu júna.

V apríli začalo mesto rekonštruovať Bajkalskú ulicu, s prácami tu už finišujú, pre autá je už sprístupnená.

"Mesto už má dokončenú opravu Panónskej cesty, polovicu Dolnozemskej cesty. Máme opravený Podháj a Lamačskú cestu. Momentálne prebieha oprava Hodonínskej," priblížil primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

V roku 2018 chce bratislavská samospráva opraviť celkovo 100 km jazdných pruhov.

Do opráv komunikácií investuje hlavné mesto 16 miliónov eur, sedem miliónov z rozpočtu mesta a deväť miliónov eur z vládnej dotácie.

Súčasťou balíka opráv je aj vybudovanie 200 bezbariérových úprav priechodov pre chodcov, oprava 19 km chodníkov a 26 bezpečnejších zastávok MHD.

Väčšinu z plánovaných opráv ciest bude hlavné mesto realizovať cez letné prázdniny.

(TASR)
Ilustr. foto: Archív BK
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter