Doprava a parkovanie 27. marec 2018

DOPRAVA: RegioJet sa stáva súčasťou IDS Bratislavského kraja od 1. apríla


(BRATISLAVA, bsk, red) - Na trase Bratislava-Kvetoslavov bude od nedele 1. apríla 2018 pod označením S70 premávať RegioJet v rámci integrovanej dopravy.

Do Integrovaného dopravného systému (IDS) v Bratislavskom kraji tak pribudne nová vlaková linka.

Vstup RegioJetu do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji schválili župní poslanci na Zastupiteľstve 23. júna 2017.

V utorok 27. marca linku S70 oficiálne uviedli do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji na slávnostnom stretnutí na bratislavskej Hlavnej stanici minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek, primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, podpredsedníčka BSK Alžbeta Ožvaldová, predseda predstavenstva BID Marián Rovenský, predseda predstavenstva a majiteľ spoločnosti RegioJet Radim Jančura a gen. riaditeľka BID Zuzana Horčíková.

Termín zapojenia RegioJetu do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji je 1. apríla 2018.

Linka na trase Bratislava-Kvetoslavov bude obsluhovať zastávky Bratislava-Hlavná stanica, Bratislava-Nové Mesto, Bratislava-Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Rovinka, Nové Košariská, Miloslavov, Kvetoslavov zastávka, Kvetoslavov.

Vlaky budú premávať v čase špičiek pracovných dní 3x za hodinu, mimo nej pravidelne raz za hodinu.

Vlaky budú aj naďalej pokračovať v zmysle platného cestovného poriadku ďalej smerom na Dunajskú Stredu a Komárno.

Pri cestovaní RegioJetom na trase Bratislava-Kvetoslavov budú platiť všetky jednorazové a predplatné cestovné lístky IDS BK, ako aj duálna tarifa dopravcu - cestovné lístky platné iba na cestu vlakom.

Vstupom RegioJetu do IDS BK budú mať cestujúci v jeho vlakoch na trase Bratislava – Kvetoslavov možnosť využiť výhody jednotnej tarify – s jedným cestovným lístkom cestovať vlakmi, regionálnymi autobusmi aj linkami MHD v Bratislave,“ povedal Michal Halabica, riaditeľ odboru dopravy BSK.

Tarifa IDS BK je výhodná predovšetkým pre cestujúcich denne dochádzajúcich do Bratislavy. Tí môžu pri kúpe predplatného cestovného lístka ušetriť na cestovnom až 14 € mesačne.

Predplatné cestovné lístky je možné počas ich platnosti využiť na neobmedzený počet ciest.

Znamená to, že je ich možné využiť aj na viac ciest za deň, rovnako tak cez víkendy alebo sviatky.

Všetky cestovné lístky IDS BK platia u všetkých zapojených dopravcov (Slovak Lines, DPB, ZSSK, RegioJet), cestujúci tak majú možnosť kombinovať cestovanie autobusmi a vlakmi podľa toho, ako im to pri ktorej ceste vyhovuje.

(red, bsk)

Foto: BK-orig.

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter