Doprava a parkovanie 29. september 2021

Doležal bude o D4/R7 rokovať aj so starostami, odprezentuje im štúdiu


Minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina) bude v pondelok (4. 10.) opäť rokovať s primátorom Bratislavy Matúšom Vallom a predsedom Bratislavského samosprávneho kraja Jurajom Drobom.

Na stretnutie pozval minister aj starostov dotknutých obcí

Témou bude bratislavský nultý obchvat - diaľnica D4 a rýchlostná cesta R7. Na stretnutie pozve minister aj starostov obcí, ktorých sa dotýka otvorenie obchvatu.

"Rezort dopravy si nechal už minulý rok vypracovať štúdiu dopravných dát, ktorá sa zaoberala predikciou dopravy v dotknutých úsekoch do otvorenia križovatky D1/D4. Závery tejto štúdie im odprezentujeme v pondelok v rámci stretnutia," povedal pre TASR hovorca rezortu dopravy Ivan Rudolf. Ako podotkol, minister sa už v pondelok (27. 9.) osobne rozprával so starostom Ivanky pri Dunaji Vladimírom Letenayom.

Starosta Ivanky pri Dunaji žiada okamžité zrušenie vjazdov a zjazdov na a z D4 v križovatke Ivanka-Západ

Starosta adresoval ministrovi otvorený list, kde ho upozornil, že obyvateľov spádovej oblasti Ivanky pri Dunaji v okrese Senec vystavil štát nepredstaviteľnému dopravnému kolapsu. Jedným z dôvodov je podľa Letenaya aj otvorenie križovatky Ivanka-Západ. Šéfa rezortu dopravy preto žiada o okamžité zrušenie všetkých vjazdov a zjazdov na a z diaľnice D4 v križovatke Ivanka-Západ, a to až do dobudovania križovatky Ivanka-Sever. Taktiež o urýchlenie rozšírenia Seneckej cesty (I/61) na štvorpruh.

K bratislavskému nultému obchvatu sa v posledných dňoch vyjadril aj bratislavský primátor Vallo. Vyhlásil, že hlavné mesto nebude môcť považovať obchvat za dokončený, pokiaľ nebude dokončená mimoúrovňová križovatka Prievoz v Bratislave. Pred skorým otvorením chýbajúcich úsekov navrhuje magistrát uprednostniť skoré dokončenie a otvorenie všetkých vetiev križovatky Prievoz, aby sa bratislavský Prístavný most a jeho okolie nestalo pre vodičov "ešte väčšou nočnou morou, ako je dnes".

Posledné úseky projektu D4/R7 sa budú otvárať postupne. V nedeľu (26. 9.) otvorili 4,3 kilometra dlhý úsek diaľnice D4 vrátane Lužného mosta. Nasledovať by malo otvorenie zvyšku rýchlostnej cesty R7 a ďalšieho úseku D4.

TASR, foto: TASR

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter