Doprava a parkovanie 3. október 2018

Diaľničné patroly zasahujú najviac v Bratislave


Diaľničná patrola je nepretržitou pohotovostnou službou pre motoristov, ktorá zasahuje kedykoľvek v prípade núdze na celej sieti diaľnic a rýchlostných ciest na Slovensku.

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) informuje, že zakúpila štyri nové vozidlá Diaľničnej patroly (DP).

Novoobstarané vozidlá nahradia rovnaký počet starých, ktoré boli vyradené ako pre nepojazdnosť (1ks) a pre vysoký počet najazdených kilometrov (3ks nad 430 000km a viac) s cieľom zachovať plný počet vozidiel DP, čo je dnes 16 kusov.

Ako ďalej NDS uvádza, prvé dve z nových áut budú hliadkovať na západnom Slovensku na strediskách SSÚD Trenčín a SSÚD Malacky, tretie smeruje na stredné Slovensko do Považskej Bystrice a posledné poputuje na východ do SSÚD Košice.

„Šestnásť áut Diaľničnej patroly malo od začiatku roka do konca augusta 2018 najazdených 1 551 760 km a riešili v danom období dohromady  11 724 incidentov.

Najčastejšie  zasahovali na úsekoch diaľnic a rýchlostných ciest s vysokou intenzitou dopravy v mestách Bratislava, Trnava, Malacky a Galanta,“ uvádza NDS.

Najviac hliadky DP pomáhali zabezpečovať dopravu signalizačným vozíkom, a tak chránili odstavené vozidlá a ich posádky,  vyznačili prekážku na ceste, prípadne poskytli inú pomoc.

Takéto incidenty tvorili viac ako polovicu zo všetkých zásahov diaľničnej hliadky.

Pri každodenných zásahoch na ceste za motoristami v núdzi sú naši pracovníci vystavení nebezpečným situáciám.

Incident na obrázku, stret vozidla patroly s kamiónom na diaľnici D1 neďaleko Hornej Stredy, sa len vďaka duchaprítomnosti diaľničiarov zo strediska v Trnave obišiel bez fatálnych následkov, či ujmy na zdraví.

Aj preto NDS apeluje na motoristickú verejnosť, aby sa za volantom správala v každom okamihu obozretne a ohľaduplne.

(red, nds)

Foto: NDS

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter