Doprava a parkovanie 20. apríl 2020

BSK: Župa zvýšila počet spojov v pracovné dni


Na základe zvýšeného počtu cestujúcich za posledné dva týždne a takisto požiadaviek cestujúcich zaviedol Bratislavský samosprávny kraj špeciálny režimu v prímestskej autobusovej doprave.

V platnosti je od nedele 19. apríla 2020. Informuje o tom BSK.  

 „Od 17. 3.2020 všetky linky premávali počas pracovných dní v sobotnom režime. Postupne boli doplnené o posilové spoje na základe naplnenej kapacity niektorých spojov a požiadaviek cestujúcich tak, aby bola zabezpečená dostatočná dopravná obslužnosť celého regiónu.

Od 19. 4. 2020 prichádza na vybraných úsekoch k opätovnému navýšeniu spojov a to v pracovné dni, kedy príde k zavedeniu zrýchlených spojov v pravidelnom takte a na viacerých linkách príde k zavedeniu posilových spojov z dôvodu zahustenia intervalu kvôli lepším možnostiam dochádzania z a do zamestnania, k lekárom a podobne,“ uviedol predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Základom nového režimu je aj naďalej cestovný poriadok platný počas voľných dní (sobota, nedeľa, sviatok), do ktorého boli vložené nové spoje tak, aby sa cestujúci vedeli dostať do väčšiny obcí počas prepravných špičiek pracovných dní každú hodinu.

Takisto boli doplnené spoje v časoch, kedy dochádzalo k nedostatočnej kapacite vozidiel prímestskej autobusovej dopravy.

Zároveň sú v tomto režime doplnené spoje prímestskej autobusovej dopravy z Bratislavy aj v hodinách, v ktorých nejde vlak, nakoľko v regióne od autobusu nadväzuje sieť regionálnych liniek – najmä v Malackách a v Senci.

(red)

Ilustr.foto: SL/BID

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter