Doprava a parkovanie 17. apríl 2020

BSK: Od nedele posilnia prímestské autobusové linky v najvyťaženejších časoch


Od nedele 19. apríla budú linky prímestskej autobusovej dopravy v Bratislavskom kraji v najvyťaženejších časoch premávať častejšie.

Informovali o tom predstavitelia Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) a spoločnosti Slovak Lines, ktorá zabezpečuje regionálnu verejnú autobusovú dopravu v bratislavskom regióne.

Predseda BSK Juraj Droba upozornil, že napriek legitímnym a účinným opatreniam na spomalenie šírenia nového koronavírusu sú tisíce ľudí stále odkázaní na prímestské autobusové linky, ktoré ich dopravujú predovšetkým do práce.

"Neustále v spolupráci s dopravcom analyzujeme pripomienky cestujúcich a posilňujeme spoje najmä v kritických časoch v rámci celého kraja," dodal Droba.

Generálny riaditeľ Slovak Lines Pavol Labant uviedol, že po analýze podnetov a počtov cestujúcich pristupuje od nedele 19. apríla k výraznejším zmenám, ktoré majú posilniť bezpečnosť i komfort cestovania.

"Doplnili sme spoje v časoch, keď dochádzalo k vysokému počtu cestujúcich a aj v hodinách, v ktorých chýba regionálne vlakové spojenie," povedal.

Základom novovytvoreného režimu je aj naďalej cestovný poriadok platný počas soboty, do ktorého boli vložené nové spoje.

Nové cestovné poriadky sú už zverejnené na www.slovaklines.sk, v sekcii venovanej opatreniam v súvislosti s pandémiou.

Dopravca pripomína, že cestujúci sú povinní nosiť ochranné rúška, prípadne si zakrývať nos a ústa šatkou, rovnako môžu do autobusu nastupovať iba zadnými dverami a nemôžu obsadzovať prvých osem miest vpredu v autobuse.

Vodič má možnosť v zmysle platného prepravného poriadku vylúčiť z prepravy osoby bez zakrytej tváre.

(TASR)
Foto: SL
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter