Doprava a parkovanie 1. september 2018

Bratislavská integrovaná doprava: Na ktorých linkách prichádza k zmenám?


Bratislavský samosprávny kraj (BSK) ako objednávateľ prímestskej dopravy v spolupráci s Bratislavskou integrovanou dopravou (BID) akceptuje opodstatnené pripomienky, upravuje a dopĺňa odchody a príchody niektorých spojov, školských autobusov.

„So starostami, ktorí mali záujem, komunikujeme od minulého roka. Pripomienky starostov sme si vypočuli a základné pripomienky sme do grafikonov aj zapracovali.

Pri niektorých ranných spojoch totiž hrozilo, že v prípade čo i len najmenšieho zdržania by žiaci a študenti nemuseli stihnúť prvé zvonenie v školách.

Ďalšie pripomienky vyhodnocujeme a už budúci týždeň je pripravené ďalšie stretnutia so zástupcami obcí a miest, kde si všetky zmeny predstavíme,“ zhrnula dôvody zmeny v grafikonoch generálna riaditeľka spoločnosti Bratislavská integrovaná doprava Zuzana Horčíková.

 

Zmeny sa týkajú ranných a na niektorých linkách aj popoludňajších spojov, ktoré sú v prevažnej miere využívané školákmi.

Zmeny sa dotknú siedmich liniek prímestskej dopravy. Všetky informácie majú byť dostupné na na www.cestujemeponovom.sk .

 

Na linke 219 bol posunutý odchod spoja č. 24 z Borinky zo 7:30 na 7:20, vďaka čomu žiaci z Borinky optimálne stihnú začiatok vyučovania v ZŠ v Malackách.

Pre obrat vozidla bol cez pracovné dni posunutý odchod z autobusovej stanice zo 6:35 na 6:25 (vznik spoja 13). Cez víkendy a sviatky sa odchod spoja 11 z autobusovej stanice nemení - ostáva v čase o 6:35. 

 

Na linke 520 bude doplnený spoj s odchodom z Bratislavy, autobusovej stanice o 15:21, ktorý bude v Pezinku vedený priamo až na sídlisko Sever, pričom následne bude pokračovať na linke 522 aj na sídlisko Muškát. 

 

Na linke 525 bude pre dopravu žiakov z Čiernej Vody a Chorvátskeho Grobu do škôl do Senca zriadený spoj 301, ktorý bude vedený už z Bratislavy, aut. stanice (odchod 6:03), pričom zo zast. Čierna Voda, Čerešňová pôjde o 6:41 a zo zast. Chorvátsky Grob, námestie o 6:51.

Príchod na žel. stanicu Senec bude o 7:11. Namiesto neho bude zrušený pôvodný spoj 7 na linke 632 s odchodom z Bratislavy, aut. stanice o 6:13.

Pre rovnaké spojenie môžu cestujúci využiť spoj 3 linky 630, ktorý má nezmenený odchod z Bratislavy, aut. stanice o 6:13, premáva cez Ivanku pri Dunaji a Bernolákovo, príchod do Senca na žel. stanicu ostáva nezmenený o 7:12. 

Na linke 102423 (v úseku Bratislava - Doľany linka IDS BK 550) bude zavedený na základe mnohých podnetov od obcí ležiacich pod Malými Karpatami nový spoj do Trnavy, s odchodom zo žel. st. Pezinok o 6:03.

Tento spoj bude vedený cez Dubovú, Pílu, Častú a Doľany (odchod 6:50) s príchodom do Trnavy, na aut. stanicu o 7:20.

Následne bude zriadený nový spoj s odchodom z Trnavy, aut. stanice o 7:30, ktorý bude o 8:02 z Dolian pokračovať po trase linky 550 až do Bratislavy.

Na linke 550 bude pre lepšiu dopravu žiakov zo ZŠ Častá spoj č. 82 premávať zo Štefanovej už o 12:28 a zájde cez Červený Kameň a Pílu. Od Dubovej bude vedený do Bratislavy v nezmenenej, intervalovej časovej polohe.

Na linke 649 pre bezpečnú dopravu detí a žiakov do škôl zájde spoj č. 44 (s odchodom zo Šamorína, aut. st. o 6:16) do lokality Bodoház, ktorá je súčasťou katastrálneho územia Kráľovej pri Senci.

Na uvedenej zastávke bude tento spoj v čase o 7:05. Pre spojenie počas ostatných častí dňa môžu obyvatelia tejto lokality využiť neďalekú zastávku Hrubý Šúr, Bodoház. 

Na linke 289 vstúpi do platnosti výlukový cestovný poriadok vyvolaný dlhodobou rekonštrukciou cesty Malacky - Rohožník.

Linka na obchádzkovej trase zastaví na zastávkach Malacky - Tesco, ďalej v Perneku aj Kuchyni, pričom v úseku Rohožník, aut. stanica - Plavecký Peter (- Prievaly) jej trasa ostáva bez zmeny.

Na uvedenej linke budú zmenené všetky odchody, pričom v Rohožníku ostáva nadväznosť z linky / na linku 269 smerom na Stupavu a Bratislavu.

Na linke 265 bude posunutý odchod spoja 33 z Malaciek, žel. st. zo 16:55 na 17:00.

Bratislavská integrovaná doprava má informácie aj o ďalších návrhoch na úpravu, napríklad v Senci zo smeru Kráľová pri Senci.

V najbližších týždňoch sa zástupcovia Bratislavskej integrovanej dopravy stretú aj s generálnym riaditeľom Železničnej spoločnosti Slovensko, kde mu budú predostreté požiadavky a pripomienky obyvateľov.

„Okolie Bratislavy čakajú náročné mesiace. Práve preto sme pripravili kvalitnú ponuku, ktorá všetkým ponúka rýchlejšiu alternatívu cestovania.

Všetci si musíme zvyknúť postupne prestupovať z áut a autobusov do vlakov,“ uzavrela generálna riaditeľka BID a. s. Zuzana Horčíková.

Už o pár týždňov sa totiž na území Bratislavy a v jej blízkom okolí začne najväčšia dopravná výstavba v Európe.

(red, bid)

Obrázky, foto: BID

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter