Doprava a parkovanie 22. august 2023

Bratislava má nové trolejbusy a električky za 60 miliónov eur


Nové električky a hybridné kĺbové trolejbusy sa do výpravy v bratislavskej mestskej doprave zaradia v priebehu jesene. Hodnota vozidiel, ktoré omladia bratislavskú flotilu je približne 60 miliónov eur.

Hlavné mesto vo vyhlásení uviedlo, že v priebehu tohto roka očakáva celkovo 30 nových električiek, z toho 20 jednosmerných a 10 obojsmerných.

 

Dve tretiny klimatizovaných električiek

Vďaka tejto „posile“ sa má podariť zvýšiť podiel nízkopodlažných a klimatizovaných električiek zhruba z polovice výpravy na dve tretiny.  „Nové električky majú tiež pevnejší rám, čiernu masku okolo nových, plne LED svetiel, nový informačný systém a farebné vonkajšie transparenty. Samozrejmosťou sú Wi-Fi a USB porty vo vozidle. Predpokladáme, že prvá nová električka bude zaradená do premávky v polovici septembra,“ informovalo vedenie Bratislavy.

 

Stretnúť by sme ich mali na všetkých električkových linkách. Ešte predtým však budú musieť prejsť testami jazdných vlastností a technických parametrov.

 

Novinky:

USB zásuvky

Wi-Fi pripojenie

tónované okná

označovače lístkov s možnosťou platby kartou

moderný interiér

 

Nový trolejbus môže prejsť časť úsekov mimo trakčného vedenia, pričom dieslový agregát nahradili batérie nabíjané priamo z trakčnej siete. Ako uvádza DPB, vozidlá sú tak bezemisné a nepotrebujú nabíjačku. V interiéri cestujúci ocenia praktický úložný priestor na batožinu.

 

bak, DPB

Foto: DPB

 

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter