Doprava a parkovanie 9. september 2018

Bikesharing: Podľa magistrátu, zdieľané bicykle počas víkendu niekto vedome poškodzoval


Bratislavský magistrát oznámil, že počas prvého víkendu, bol o bikesharing, zdieľanú formu bicyklovania veľký záujem.

Zároveň upozornil, že hneď v prvých dňoch objavili prípady ich vedomého poškodzovania, napríklad pedálov či pneumatík. A to aj napriek tomu, že bicykle pre zdieľanie boli skonštruované pre časté použitie rôznymi skupinami užívateľov a mali by odolať aj hrubšiemu zaobchádzaniu.

Ako hlavné meto ďalej informovalo, od spustenia služby v piatok 7. septembra sa do nej zaregistrovalo 6 500 ľudí a takmer všetci si zakúpili aspoň jeden program. Užívatelia následne na bicykloch absolvovali viac ako 5 500 jázd.

Počas prvého víkendu bolo v uliciach zhruba 200 žltých bicyklov z 550, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii. Ich počet sa prispôsobil prvým dňom prevádzky a reálne sa otestovala ich logistika.

Podľa mesta budú v nasledujúcom období budú bicykle ďalej postupne pribúdať. Užívatelia si ich podľa dostupnosti môžu požičať na niektorej zo 73 dokovacích staníc v štyroch mestských častiach – Starom Meste, Novom Meste, Ružinove a Petržalke.

Počas prvého víkendu bola najvyťaženejšia dokovacia stanica bikesharingu na Pribinovej ulici pri obchodnom centre Eurovea.

„Bikesharing je projekt pre všetkých Bratislavčanov, stojí za ním práca mnohých ľudí, ktorí sú za ekologickejšiu a lepšiu metropolu.

Aj napriek tomu, že polícia monitoruje stanice, chcel by som poprosiť aj ľudí, aby keď budú svedkami ničenia bicyklov, volali políciu,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.     

Užívatelia by mali vždy pred použitím bicykla skontrolovať jeho technický stav, najmä schopnosť jazdy a funkčnosť bŕzd.

Ak je bicykel poškodený, nemôže sa používať a poruchu je potrebné nahlásiť na infolinku 02 5950 5950 alebo prostredníctvom internetovej stránky www.slovnaftbajk.sk. Servisná spoločnosť následne zabezpečí opravu bicykla.

(red)

Foto: hmb a BK

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter