Doprava a parkovanie 11. január 2019

Autobusová stanica Nivy má predĺžené otváracie hodiny


Cestujúci nastupujúci na autobus v Bratislave majú k dispozícii čakáreň na Autobusovej stanici Nivy o hodinu dlhšie.

Správca Autobusovej stanice Nivy v Bratislave, spoločnosť Slovak Lines, predĺžil otváracie hodiny interiéru stanice na Bottovej ul., vrátane čakárne či bezplatných toaliet, do polnoci.

Zmena platí od 7. januára 2019, a to každý deň v týždni. Ako uvádza správca, výrazná väčšina autobusových spojov odchádza z autobusovej stanice Nivy do 23. hodiny.

Napriek tomu sa Slovak Lines rozhodol predĺžiť otváracie hodiny do polnoci, aby vyhovel cestujúcim čakajúcim na nočné regionálne spoje.

Záujem cestujúcich o využívanie autobusovej stanice počas predĺženej hodiny bude priebežne sledovaný kvôli vyhodnoteniu efektívnosti predĺženej prevádzky.

Nástupištia autobusovej stanice budú prístupné nepretržite 24 hodín denne, teda rovnako ako doposiaľ.

„Cestujúci pozitívne prijali novú, takzvanú náhradnú stanicu už na začiatku. Rovnaké pochvalné reakcie dostávame doposiaľ.

Veríme, že predĺžením otváracích hodín najmä v zimných mesiacoch ešte viac prispejeme k ich komfortu a pohodliu,“ uviedol generálny riaditeľ Slovak Lines Peter Sádovský.

Hlavná autobusová stanica v Bratislave sa nachádza v lokalite na Bottovej ulici od 1. októbra 2017. Ide o nový priestor, ktorý priniesol potrebnú kvalitu a plne nahradil služby starej stanice.

Autobusovým cestujúcim sú k dispozícii bezplatné toalety, zariadenia na vyhľadávanie spojov, bezplatná Wi-Fi či skrinky na úschovu batožín.

(red, rl)

Foto: Archív Br. kuriér, viz: HB Reavis

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter