Doprava a parkovanie 5. október 2017

Ako vyzerá náhradná autobusová stanica zvonku a zvnútra? Pozrite sa s nami ...


Poďte sa pozrieť s nami, ako vyzerá náhradná autobusová stanica zvonka i zvnútra. Po piatich dňoch od otvorenia v nej vládne čulý ruch. Navštívili sme ju 4. októbra o osemnástej hodine. Video z exteriéru si pozrite na našom facebooku.

 Náhradná autobusová stanica má poskytnúť verejnosti vyšší komfort a kvalitnejšie služby. Cestujúci si môžu tak ako doteraz priamo na stanici zakúpiť lístky na autobus, dopravné karty či predplatné cestovné lístky. K dispozícii majú celkovo šesť pokladníc v hlavnej hale stanice. Nechýbajú zariadenia na vyhľadávanie spojov či Wi-Fi. Rovnako ani prevádzky s občerstvením a potravinami. Stanica má nezmenenú dostupnosť pre cestujúcich. Zastávky MHD zostávajú na pôvodných miestach. Na  stanicu je možné ísť pešo a na bicykli z ulice Mlynské nivy alebo aj z Chalupkovej ulice. Pred budovou sa zároveň nadchádza stanovište taxíkov, ktoré obslúžia prichádzajúcich cestujúcich. Autom je možné na stanicu prísť len z Chalupkovej ulice.
 

Novú autobusovú stanicu na Mlynských nivách plánuje HB Reavis otvoriť v roku 2020. Bude kombináciou medzinárodného autobusového terminálu, nákupného centra, tržnice a výškovej administratívnej budovy. Výstavba projektu Stanica Nivy, ktorý má celkovo stáť 345 miliónov eur, sa už začala v polovici mája prácami na administratívnej budove Nivy Tower.

 

Náhradná autobusová stanica na Bottovej ulici v Bratislave už od nedele (1.10.) rána slúži verejnosti a nahradila funkciu doterajšej stanice na Mlynských nivách. Na jej mieste investor HB Reavis plánuje do roku 2020 vybudovať novú autobusovú stanicu.

 

(red, tasr, foto BK)

Foto / Videogaléria Zobraziť všetky Foto / Videogaléria
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter