Doprava a parkovanie 7. február 2020

Ako cestovať v systéme integrovanej dopravy v Bratislave?


V súvislosti s možnosťami využívania integrovaného dopravného systému BK v Bratislave, sme sa v spoločnosti BID – Bratislavská integrovaná doprava informovali, aké výhody prináša pre samotných Bratislavčanov.

Ako uviedla spoločnosť BID, Bratislava je jedným z miest, ktoré je súčasťou Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK).

Cestujúci v IDS BK majú možnosť cestovať na jeden cestovný lístok u všetkých dopravcov, ktorí sú zapojení do IDS BK – Dopravný podnik Bratislava, RegioJet (linka S70), Slovak Lines a Železničná spoločnosť Slovensko (linky S8 – S65).

Aj cestujúci v Bratislave majú možnosť na integrovaný cestovný lístok (je označený názvom a/alebo logom IDS BK) cestovať ľubovoľným spojom IDS BK bez ohľadu na dopravcu na území mesta Bratislavy.

To znamená, že cestovným lístkom zakúpeným v predajnom automate môže cestovať vo vozidlách DPB, Slovak Lines, aj vo vlakoch ZSSK a RegioJet (linky označené S8 – S70). Rozhodujúca je zónová a časová platnosť lístka.

Cestovné lístky je možné zakúpiť si aj v mobilnej aplikácii IDS BK alebo vo vozidlách v označovačoch elektronických cestovných lístkov. Ako BID ďalej informovala, papierový cestovný lístok si cestujúci označí pri nástupe do vozidla (MHD, Slovak Lines) alebo na železničnej stanici a s takto označeným lístkom nastúpi do vozidla.

Cestovný lístok si môže zakúpiť aj vo vozidle Slovak Lines alebo na predajnom mieste železničného dopravcu a následne (prestúpiť na iný spoj IDS BK. Rozhodujúca je zónová a časová platnosť.

Ak si napríklad zakúpi lístok s časovou platnosťou 30 minút (2-zónový) a nastúpi v Lamači na vlak, môže s týmto cestovným lístkom následne prestúpiť na autobus Slovak Lines, spoj MHD či na vlak RegioJet a odviezť sa do cieľa svojej cesty kdekoľvek v Bratislave.

Počas trvania platnosti lístka môže v Bratislave ľubovoľne prestupovať. Držitelia predplatných cestovných lístkov s platnosťou pre zóny 100 a 101 (električeniek) môžu ľubovoľne a neobmedzene cestovať v rámci celej Bratislavy a podľa potreby prestupovať na spoje všetkých dopravcov IDS BK na území celej Bratislavy.

Vo vozidlách DPB, RegioJet a ZSSK pri kontrole cestovných lístkov len preukážu lístkom, vo vozidlách Slovak Lines pri nástupe oznámia zastávku na ktorej vystupujú a priložia kartu s električenkou k šedej čítačke pri vodičovi, vodič im vydá registračný lístok.

Cestujúci získajú všetky potrebné informácie v Infocentre IDS BK (0948, 102 102, infocentrum@bid.sk), na web stránke www.idsbk.sk a v infocentrách všetkých dopravcov zapojených do IDS BK.

Cestovné poriadky všetkých liniek IDS BK nájdu aj v mobilnej aplikácii IDS BK, v ktorej je k dispozícii aj vyhľadávač spojení vrátane prestupov a možnosť kúpy cestovných lístkov so zľavou 10%.

(red, rl)

obrázok: IDS BK/BID
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter