Župné voľby 2017 12. september 2017

R. Kusý: Kampaň financujem sám, spolu s rodinou a rodinnými priateľmi


Svoju kampaň si od začiatku financujem najmä z vlastných úspor a z príspevkov od rodiny a rodinných priateľov.

Tvrdí to nezávislý kandidát na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) v nadchádzajúcich novembrových voľbách do vyšších územných celkov (VÚC) Rudolf Kusý.

"Všetky príspevky a dary sú zverejnené na mojom transparentnom účte," uviedol pre TASR Kusý. Reaguje tak na výzvu protikandidáta Daniela Krajcera (Most-Híd, SKOK, Strana zelených).

Ten troch nezávislých kandidátov, vrátane Kusého, vyzval, aby zverejnili, kto stojí za ich volebnou kampaňou a kto ju financuje.

Krajcer dnes verejne vyzval spolukandidátov Pavla Freša, Milana Ftáčnika a Rudolfa Kusého, aby objasnili financovanie kampane.

Ak tak neurobia, nie sú podľa neho nezávislí kandidáti, ale sú kandidáti závislí na niekom, kto za nimi stojí.

Zároveň tvrdí, že založenie transparentných účtov, čo je zákonná povinnosť nezávislého kandidáta, nie je garanciou aj transparentného financovania.

Pokiaľ ide o Rudolfa Kusého, ten má podľa Krajcera najmasívnejšiu a najdlhšie trvajúci volebnú kampaň, pohyby na transparentnom účte však reálnemu rozsahu niekoľkomesačnej kampane nezodpovedajú.

"Nepovažujem naozaj za transparentné riešenie financovania, že napríklad jedným z vkladateľov na jeho účte, je nejaký strýko Tibor," skonštatoval Krajcer.

(TASR)
Foto: Archív BK
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter