Župné voľby 2017 11. október 2017

PRIESKUM: V boji o kreslo šéfa BSK vedie s 25,5 percenta M. Ftáčnik


V boji o post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) vedie bývalý primátor hlavného mesta Milan Ftáčnik.

V aktuálnom prieskume preferencií agentúry Focus, na objednávku Ringier Axel Springer Slovakia, mu podporu vyjadrilo 25,5 percenta respondentov.

Prieskum sa realizoval telefonicky od 28. septembra do 6. októbra na reprezentatívnej vzorke 1014 respondentov.

Na druhom mieste je starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý s 19 percentami. Tretie miesto obsadil súčasný predseda BSK Pavol Frešo so 16,4 percenta.

Ďalej v prieskume nasledujú poslanec Národnej rady SR Juraj Droba (14,1 percenta), publicista a politik Daniel Krajcer (7,1 percenta) a starosta bratislavských Vajnôr Ján Mrva (6,1 percenta).

Bratislavskému mestskému poslancovi Jozefovi Uhlerovi vyjadrilo podporu 4,1 percenta a predsedníčke Strany zelených Slovenska Natálii Hanulíkovej 2,0 percenta opýtaných.

Podnikateľ Martin Jakubec v prieskume získal 1,7 percenta.

O post predsedu BSK sa uchádzajú aj Ľubomír Huďo (1,3 percenta), Jozef Danko (0,5 percenta), Lukáš Parízek (0,5 percenta), Rastislav Blaško (0,3 percenta), Marián Leinerovič (0,2 percenta), Milan Lopašovský (0,2 percenta), Jalal Suleiman (0,2 percenta), Andrej Trnovec (0,2 percenta).

Ľubomír Kolárik v prieskume získal 0,6 percenta. Začiatkom októbra však TASR informoval, že sa svojej kandidatúry na šéfa BSK vzdáva.

Voliť nového predsedu BSK by podľa prieskumu išlo 59,6 percenta opýtaných.

Na voľbách by sa nezúčastnilo 11,5 percenta respondentov, 26,6 opýtaných odpovedalo neviem, nie som rozhodnutý a 2,3 percenta odmietlo na otázku odpovedať.

Predsedom BSK chce byť po tom, čo sa vzdal Kolárik kandidatúry, 17 kandidátov. Voľby do orgánov VÚC sa budú konať v sobotu 4. novembra 2017.

Druhý v prieskume Rudolf Kusý reagoval: “V každom zo zverejnených prieskumov moja podpora rastie, za čo sa chcem všetkým mojim podporovateľom veľmi pekne poďakovať.

Najdôležitejším prieskumom sú však voľby. Tento súboj sa rozhodne 4.11. Prieskum ukázal, že sa rozhodne medzi mnou a Milanom Ftáčnikom, ktorého si trúfam vo finále kampane poraziť a ako nezávislý župan zlepšiť

život v kraji. Ľudia rozhodnú, či chcú pokračovať po starom, alebo ísť po novom. 

Zároveň očakávam nové podpásové útoky, ako sa stalo po zverejnení predchádzajúcich prieskumov. Ale ja sa nebojím, mňa politické intrigy nezastrašia.”

(TASR)
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter