Župné voľby 2017 5. november 2017

Glváč reaguje na Ftáčnika: Bez SMER-SD by nebol ani tretí


     Ešte počas volebnej noci Milan Ftáčnik nepriamo poukázal na možnú príčinu svojho neúspechu - tou mala byť nechcená podpora SMER-SD. O výsledku Milana Ftáčnika, ktorý neuspel v boji o kreslo šéfa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), je však podľa krajského predsedu strany Smer-SD Martina Glváča zbytočné polemizovať. "No ak by nemal naše hlasy, nemusel byť ani tretí," skonštatoval na svojom facebookovom profile.

      Poznamenal, že Ftáčnik býval úspešný len vtedy, keď bol spätý so Smerom-SD. "Tak sa stal starostom Petržalky a jedenkrát primátorom Bratislavy... U jeho voličov sú zastúpení najmä naši voliči," uviedol Glváč s tým, že si preto vyprosí voči nim akúkoľvek neúctu. Tvrdí, že keď začal Ftáčnik, ktorý kandidoval ako nezávislý, špekulovať, volič to prekukol.

      Ftáčnik ako jeden z dôvodov neúspešnej kandidatúry označil tendenciu, že sa ľudia rozhodovali podľa filozofie opozično-koaličnej. Napriek tomu, že celý čas vystupoval ako nezávislý kandidát, ktorý sa neuchádzal o podporu žiadnej politickej strany, istým spôsobom mu malo uškodiť aj vyjadrenie podpory strany Smer-SD.

      "Hoci sme mali stretnutie s Martinom Glváčom, tak sme sa na ničom nedohodli. Tým, že toto urobil, spochybnil filozofiu mojej kandidatúry ako nezávislého kandidáta," povedal po zverejnení neoficiálnych výsledkov Ftáčnik.

(TASR, red, foto TASR)

1 komentár
ODPOVEDAŤ johan | 6. 11. 2017, 06:34

Ale to, že ľudia už majú dosť komunistických pohrobkov, to mu zrejme nenapadlo. Odhliadnuc od toho, že ako primátor neurobil vôbec nič ( napr. náhradné byty ) pravda okrem mlátenia prázdnej slamy. No ale čo už.

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter