Župné voľby 2017 5. november 2017

Bratislava jasne ukázala, že chce zmenu. Freša strieda na županskej stoličke Juraj Droba


Poslanec Národnej rady SR Juraj Droba (SaS), ktorý sa stal zatiaľ podľa neoficiálnych výsledkov novým predsedom Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), sa vzdá mandátu parlamentného poslanca najneskôr na januárovej schôdzi 2018. Svoje ešte nepotvrdené víťazstvo vníma ako tesné, preto ho berie s pokorou.

      "Splním svoj predvolebný sľub a vzdám sa mandátu poslanca Národnej rady SR. Urobím to najneskôr na januárovej schôdzi. Ešte potrebujem dotiahnuť niektoré veci," povedal na nedeľňajšom brífingu.

Droba deklaruje, že sa bude snažiť byť dobrým predsedom BSK, ktorý ľudí skôr spája, ako rozdeľuje. "Stojím pred vami s obrovskou zodpovednosťou. Všetci budete odo mňa čakať výsledky, že sa to bude dať robiť lepšie. Teším sa na prácu so zvolenými poslancami a s mojimi koaličnými partnermi. Pôjdem určite cestou spolupráce. Jedine takto vieme posunúť náš kraj dopredu," povedal.

      Prioritou pre neho ostáva v Bratislavskom kraji doprava. K tomu, čo chce vo svojej novej funkcii ešte dosiahnuť, sa chce vyjadriť o niekoľko dní. Droba sa za úspech poďakoval, okrem strany a svojho tímu, aj doterajšiemu šéfovi BSK Pavlovi Frešovi. Ako tvrdí, nemôže mu uprieť, že sa osem rokov snažil a robil dobré veci pre Bratislavský kraj. "Bol prvý, ktorý mi zatelefonoval a pogratuloval k víťazstvu. Vážim si jeho prácu pre kraj," podotkol.

      Podľa zhruba 99,47 percenta sčítaných hlasov je Juraj Droba v rámci BSK s 20,4 percenta na prvom mieste. Svoj hlas mu odovzdalo viac ako 36.000 voličov.

 (bak, TASR foto)

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter