Mestské časti 25. marec 2020

V Starom Meste funguje stále opatrovateľská služba pre seniorov doma


Opatrovateľská služba pre seniorov v bratislavskom Starom Meste funguje aj počas mimoriadneho stavu súvisiaceho so šírením nového koronavírusu.

Mestská časť ubezpečuje, že miestne seniorcentrum poskytuje túto službu v domácnostiach bez prerušenia, počas pracovných dní od 7.00 do 15.00 h. Informuje o tom na svojej webovej stránke.

"Vzhľadom na aktuálnu nepriaznivú epidemiologickú situáciu však prosíme občanov, aby pri komunikácii uprednostnili telefonický alebo e-mailový kontakt," uvádza samospráva.

Kancelária opatrovateľskej služby na Obchodnej ulici je v prevádzke od pondelka do piatka, a to v čase od 8.00 do 13.00 h, pričom telefonicky je k dispozícii v pondelok a v stredu až do 17.00 h.

Kontakty sú zverejnené na webovej stránke centra www.senior-centrum.sk. Podmienkou poskytovania tejto služby je trvalý pobyt v mestskej časti.

Opatrovateľská služba je terénnou formou pomoci, ktorá sa poskytuje osobám v nepriaznivej sociálnej situácii pre ťažké zdravotné postihnutie či nepriaznivý zdravotný stav.

Ide o prípady, keď občan nie je schopný postarať sa o seba sám, ani za pomoci svojich blízkych.

Pomoc sa týka úkonov sebaobsluhy, (hygiena, stravovanie, obliekanie, sprievod pri chôdzi), pri úkonoch starostlivosti o svoju domácnosť (nákup, donáška jedla, umytie riadu, bežné upratovanie, pranie, žehlenie, úprava lôžka), ale aj základných sociálnych aktivitách (prechádzky, vybavovanie úradných záležitostí, donášky liekov).

(TASR)
Foto: Br. kuriér/archív
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter